Eri - Strážce (AOKPE)
Eri strážce – AOKPE
Základní parametry - Eri - Strážce (AOKPE)
- Možnost nastavení služeb (protokolů), které zákazník požaduje využívat
- Možnost kontroly aktivních služeb (protokolů) na Internetovém připojení
- Možnost sledovat samostatně oba směry přenosu dat (IN/OUT)
- Přehled o přeneseném množství dat v obou směrech (po dnech)
- Zabezpečený přístup do AOKPE pod heslem.
- Možnost nastavení (blokace) až 13 samostatných aplikací:
- Sociální sítě (např. Facebook)
- DoS
- File Transfer
- P2P
- Instant Messaging Applications
- Games
- Streaming Applications
- TERMINALS
- VoIP
- Security
- Network Operation
- Blokace rozsahů celých států.

Obrázek 1) Eri - Strážce (AOKPE).
Příklad 1: klient si všiml značného provozu na odchozím směru v protokolu SMTP, aniž si je vědom nějakého problému. Může sám přes aplikaci SMTP službu zastavit a tím zamezit šíření nežádoucího spamu. Při tom může pracovat na Internetu a vyhledat aktualizace ke svému Antivirovému programu, aniž by v této době byl i na dále nebezpečný "okolním" internetovým uživatelům.
Příklad 2: Rodič je rozčilený na své dítě, že v době, kdy by se měl věnovat učení, hraje hry. Je velmi těžké odpojit celý Internet, kvůli jednomu "uživateli", když otec potřebuje pracovat. Takto jednoduše zadá přes aplikaci AOKPE příkaz našemu systému a ten hry nebo např. stahování P2P na určitou dobu přeruší. Otec si udělá svojí práci a dítě se může věnovat jiné činnosti. Poté opět zadá příkaz k aktivaci služeb, které zablokoval a služby se obnoví.
Kyberprostor
Termín kyberprostor (často se používá i anglická varianta cyberspace [sajbrspejs] se používá pro označení virtuálního světa vytvářeného moderními technologiemi (počítači, telekomunikačními sítěmi apod.) paralelně ke světu „reálnému“. Jde o spíše poetické pojmenování, které se vyskytuje zejména ve sci-fi literatuře (zejména žánru cyberpunk), pronikl však i do hovorového slovníku lidí pracujících intenzivně s počítači a internetem a postupně se šíří i do obecného povědomí.
Obecný pojem kyberprostoru
Kyberprostor je v současnosti používán ve smyslu inverze k reálnému světu (tzv. realspace). Hovoří se o něm jako o místě, kde se vyskytují lidé bez fyzických těl. Klasický příklad zní:
Když zvednete telefon a vytočíte telefonní číslo vašeho kamaráda, kde se bude odehrávat váš rozhovor? Bude to ve vašem sluchátku? V jeho telefonním přístroji? V drátech, které vás spojují? Ne. Tento hovor se bude odehrávat v cyberspace.
Další uplatnění tento termín nalezl o něco později, v době rozšíření počítačových sítí. Hackeři, počítačoví a síťoví experti tento termín používali obdobně pro počítačové sítě, zejména internet.
Gibsonův kyberprostor
Termín "cyberspace" poprvé použil William Gibson roku 1984 ve své knize Neuromancer, kde jej definoval takto:
Konsensuální halucinace každý den zakoušená miliardami oprávněných operátorů všech národů, dětmi, které se učí základy matematiky… Grafická reprezentace dat abstrahovaných z bank všech počítačů lidského systému. Nedomyslitelná komplexnost. Linie světla seřazené v neprostoru mysli, shluky a souhvězdí dat. Jako světla města, ...
Jde o počítačový trojrozměrný svět analogický s internetem, ve kterém se uživatelé pohybují pomocí virtuální reality.
Telefon:
[+420] 220 990 007
[+420] 540 990 990
[+420] 590 990 990
[+420] 777 056 711
Dohledové pracoviště:
590 990 000
Po - Pá: 8:00 - 20:00
So: 8:00 - 16:00
Ne + Svátky: záznamník
Působnost firmy: celá ČR
Zajištění servisu: celá ČR
Adresa:
Český bezdrát s.r.o.
Kancelář Příbor:
Zámečnická 592
742 58 Příbor
Kancelář Praha:
Drahobejlova 1452/54
190 00 Praha 9